nie zgadza sie to z mapami wspólczesnymi ( mapka wykonana w 1937 roku przez wileńskiego geodetę ). Może kiedyś były inaczej mierzone ????
W opisie mapki jest adnotacja "według poludnika magnetycznego w tymże roku"
Może komuś uda się zidentyfikować położenie zaścianka na współczesnej mapie ( jakieś przeliczenie podanej na mapce długości i szerokości geograficznej - chciałbym móc zlikalizować punkt na "WorldWind" z Google )
Z góry dzięki wszyskim którzy spróbują mi pomóc.
Tak . poroszę o pomoc, Przepraszam za dużą zwłokę ale kupa roboty i skleroza. Jak by była szansa o przetłumaczenie wcześniej podanych namiarów geograficznych tak by odpowiadały współcześnie stosowanym - byłbym wdzięczny.
Od kilku dni nie ma dostępu do map przez indeksy Mapstera: "The requested URL was not found on this server. Additionally, a 404
NotFound error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request." Kiedy można spodziewać się
Szukam plikow kalibracyjnych *.map do Oziexplorer. Proszę o informację co stało się że strona "amzbig.com" gdzie jeszcze jakiś czas temu bez problemu można było "zaopatrzyć sie" w pliki kalibracyjne .map oraz również pliki graficzne do tych map
Panie Marku jestem w posiadaniu pewnej ilości staruch map i starych atlasów. Może by się do czegoś przydały. Kontakt do mnie ma Pan na moim Profilu (e-mail). Pozdrawiam.
A. Janta
Ta mapa sprawia problem po wpisaniu w wyszukiwarkę miejscowości z tego obszaru. Zentr-Polen Leslau - Krasnik (1:300 000 Ubersichtskarte von Mitteleuropa+rozsz erzenie - WW2
Arkusz mógł nie powstać do 39r. (np. Wiedeń i Przemyśl kończono w 39 r. w pośpiechu z 1 mln.). Niemiecke skorowidze z 1940 i 41 r. również na to wskazują.
Dzień dobry, skorowidz '25' austriackiej (west Russland)- błędy: XXVII-9 brak G,H [podstawione z ark.XXIII:Lechów, Łagów]; w ark.XXVIII nieobecny G - Lechów, można go tu przenieść. Dobry zbiór, szkoda, że z "dzurami". Pozdrawiam.