... jest. Dlatego załączam kilka ciekawostek, mniej lub bardziej związanych z mapami WIG.
Oto pierwsza, zdjęcie fragmentu mapy pokazujące "łańcuszek" przyczynow-skutkowy, czyli kto od kogo kopiował. Dla uściślenia trzeba dodać, że informacja na marginesie jest niepełna, bo mapa niemiecka powstała na podstawie mapy rosyjskiej, prawdopodobnie 1:84 tys. www.mapywig.org/m...R-RUSS.jpg
*** Mapa ta pochodzi z mniej więcej połowy lat 50. Jest jednym z arkuszy mapy w skali 1:50 000 tys dotyczącym... Czechosłowacji. Wydawca to amerykanski AMS (Army Map Service). A wcześniejsze wcielenie? Cóż, po drodze była niemiecka mapa w skali 1:50 tyś, arkusz oznaczony tak jak Grossblatty, czyli Nr. 426, w podziale na 4 części (A, B, C, D), prawd. z ok 1944 roku. A powstał on na podstawie, czy też raczej jako zwykłe powiększenie, wcześniejszej mapy WIG w skali 1:100 000. Żeby było ciekawiej, wiemy zaledwie o istnieniu 2 - 3 arkuszy podobnej mapy, w dodatku z zupełnie innego rejonu Polski. A w dodatku tamte arkusze powstały na bazie mapy WIG - ale w skali 1:25 000.
Plan Poznania działa, plik jednak to 150Mb, najlepiej zachować prawym klawiszem na komputerze (zachowaj jako...) a potem otwierać programem graficznym.
Od kilku dni nie ma dostępu do map przez indeksy Mapstera: "The requested URL was not found on this server. Additionally, a 404
NotFound error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request." Kiedy można spodziewać się
Szukam plikow kalibracyjnych *.map do Oziexplorer. Proszę o informację co stało się że strona "amzbig.com" gdzie jeszcze jakiś czas temu bez problemu można było "zaopatrzyć sie" w pliki kalibracyjne .map oraz również pliki graficzne do tych map
Panie Marku jestem w posiadaniu pewnej ilości staruch map i starych atlasów. Może by się do czegoś przydały. Kontakt do mnie ma Pan na moim Profilu (e-mail). Pozdrawiam.
A. Janta
Ta mapa sprawia problem po wpisaniu w wyszukiwarkę miejscowości z tego obszaru. Zentr-Polen Leslau - Krasnik (1:300 000 Ubersichtskarte von Mitteleuropa+rozsz erzenie - WW2
Arkusz mógł nie powstać do 39r. (np. Wiedeń i Przemyśl kończono w 39 r. w pośpiechu z 1 mln.). Niemiecke skorowidze z 1940 i 41 r. również na to wskazują.
Dzień dobry, skorowidz '25' austriackiej (west Russland)- błędy: XXVII-9 brak G,H [podstawione z ark.XXIII:Lechów, Łagów]; w ark.XXVIII nieobecny G - Lechów, można go tu przenieść. Dobry zbiór, szkoda, że z "dzurami". Pozdrawiam.