WItam
zacząłem poszukiwac Kostopola na kresach IIRP , w Archiwum WIG znalazłem mapę o takiej nazwie, ale ponieważ "nie siedzę "w temacie map mam kilka wątpliwości. Otóż, mapy dzielono ma pasy i słupy, które daja jednoznaczność w umiejscowieniu na Ziemi. Tymczasem czytam w Archiwum WIG rzeczy następujące:
1, W dziale: Mapy WIG 1:100 000
Cytat:
r0;Ponizej zamieszczamy wszystkie arkusze mapy taktycznej WIG, ktore obecnie mamy. Na obszar II RP przypada ok. 480 arkuszy, dodatkowe mapy to wczesniejsze wydania (w tym wypadku w nazwie podano date wydania), lub arkusze "Wylacznie do uzytku sluzbowego".
Archiwum Map Wojskowego Instytutu Geograficznego 1919 - 1939
Niekomercyjny projekt udostępnienia skanów map i materiałów geograficznych wydanych przez Wojskowy Instytut Geograficzny (WIG) w latach 1919 r11; 1939.
znajduję następującą informację:
25 IV 2007 1:100 000 dodatkowo w mniejszej rozdzielczosci
Ponieważ skany map taktycznych WIG (1:100 000) są duże i często sprawiają kłopoty dodaliśmy jeszcze jedną podstronę, gdzie można je pobrać w rozdzielczości 300 dpi TUTAJ. Większość plików ok. 6 r11; 8 Mb.
Dodane przez marek dnia kwiecień 25 2007 18:40:52
147 Czytań
gdy klikam na TUTAJ, to Kostopol ma juz inne dane:
P45 S43 KOSTOPOL
3. W dziale: Mapy
Aktywny skorowidz WIG 1:100 000
na stronie:
http://igrek.amzp.pl/mapindex.php?cat=WIG100
mapa Kostopol posiada sygnaturÄ™ P45 S43 (alt. A45 B43) KOSTOPOL (1:100 000 WIG) a mapa jest z 1935 roku
zatem przywołano A45B43 , czy to oznacza że mapę skopiowano bez zmian?
Dlaczego zmieniono A45B43 na P45S43?
kiedy klikam w dowolna mapę na przywołanych stronach pokazuje mi sie :Server not found,
Juz wyjasniam.
1. pierwsze wydania map WIG to byly reprinty map zaborcow (z mniejszymi lub wiekszymi poprawkami) i przed ujednoliceniem podzialu na "Pas" i "Slup", wprowadzonego przez WIG mniej wiecej w polowie lat 20. XX wieku, stosowano oznaczenia arkuszy tak, jak na mapach zaborcow, np. A... B...
2. Do pewnego momentu stosowalismy na stronie oznaczenia wszystkich map jako P... S.... glownie dlatego, ze nasze zbiory byly dosc ubogie. No i najwazniejsze bylo, aby zidentyfikowac mape. P...S.... w polaczeniu ze skorowidzem, byl najwygodniejszy, nawe jesli dany skan pokazywal starszy arkusz, oznaczony A... B...
3. Poniewaz w koncu udalo sie zebrac prawie komplet "setek", nieuniknione bylo, ze wsrod nich pojawily sie rozne, tj. starsze i mlodsze wydania tych samych arkuszy. Wypadalo zatem zrobic porzadek, a poza tym, jakos odroznic rozne wydania tych samych arkuszy (Przewiduje problemy z roznymi wydaniami o identycznych nazwach, a sa takie. Chwilowo, dla odroznienia, do nazwy pliku dodalismy date wydania).
Porzadki na naszej stronie jeszcze trwaly, gdy koledzy "podlaczyli" nasze mapy do bazy danych i aktywnego skorowidza, na podstawie spisu, na ktorym pewne arkusze nadal oznaczone byly jako P...S... Podczas gdy my, "u siebie" zmienilismy juz nazwy na wlasciwe (np na A...B...), baza danych opiera sie na linkach do (niektorych) starych nazw plikow, ktore istnieja, ale juz pod poprawnymi nazwami. Wyjasniam, dlaczego pojawia sie wiadomosc "page not found" na przykladzie pliku Kostopol).
Dodatkowo daty (1935) u kolegow sa bledne, tzn wprowadzono automatycznie jedna date (1935); oczywiscie te informacje (oraz typ mapy i wielkosc pliku) zostana u nich poprawione wkrotce.
4. Martwe linki w folderze 300 dpi: folder usuniemy, poniewaz nie jest juz potrzebny (lista 100K zawiera juz linki do plikow 600 i 300 dpi). Przepraszam za to zamieszanie.
5. Obiecuje, ze poprosze kolegow z igrek.amzp.pl o uaktualnienie nazw plikow / linek w ich indeksie, choc zajmie to co najmniej kilka dni. Za jakis czas bede w stanie na biezaco wprowadzac poprawki do bazy i nie bedzie tego opoznienia.
Z perspektywy naszej strony, wszystkie pliki powinny byc juz nazwane poprawnie. Jesli sa jeszcze jakies niescislosci lub bledy, oczywiscie je poprawie. Ogolnie mowiac, jesli ktores z linek w indeksie aktywnym u kolegow sa martwe, najbardziej aktualna jest lista setek na naszej stronie.
Szukam plikow kalibracyjnych *.map do Oziexplorer. Proszę o informację co stało się że strona "amzbig.com" gdzie jeszcze jakiś czas temu bez problemu można było "zaopatrzyć sie" w pliki kalibracyjne .map oraz również pliki graficzne do tych map
Panie Marku jestem w posiadaniu pewnej ilości staruch map i starych atlasów. Może by się do czegoś przydały. Kontakt do mnie ma Pan na moim Profilu (e-mail). Pozdrawiam.
A. Janta
Ta mapa sprawia problem po wpisaniu w wyszukiwarkę miejscowości z tego obszaru. Zentr-Polen Leslau - Krasnik (1:300 000 Ubersichtskarte von Mitteleuropa+rozsz erzenie - WW2
Arkusz mógł nie powstać do 39r. (np. Wiedeń i Przemyśl kończono w 39 r. w pośpiechu z 1 mln.). Niemiecke skorowidze z 1940 i 41 r. również na to wskazują.
Dzień dobry, skorowidz '25' austriackiej (west Russland)- błędy: XXVII-9 brak G,H [podstawione z ark.XXIII:Lechów, Łagów]; w ark.XXVIII nieobecny G - Lechów, można go tu przenieść. Dobry zbiór, szkoda, że z "dzurami". Pozdrawiam.
Poniższy link do planu Pruszkowa z 1967 działa, ale plik wygląda jakby nie został w całości przesłany. Czy można go ponownie uploadować? Z góry dzięki. http://maps.mapywi g.org/m/City_plans /Central_Europe/PL AN_MIASTA_PRUSZKOW A_1967.jpg