Na stronie głównej w notatkach jest napisane o chęci publikacji czasopism, ale problemów z dużą objętością plików pdf.
Zachęcam do zapoznania się z formatem plików i technologią - djvu, zaprojektowaną specjalnie dla celów bibliograficznych.
Na tutejszej stronie internetowej nie spotkałem się z tym zagadnieniem.
Proponuję zacząć od http://pl.wikiped.../wiki/DjVu
tam są też linki do stron z oprogramowaniem.
Zaletami są mniejszy rozmiar plików, podział dokumentu na warstwy, przechowywanie w pamięci skompresowanych danych.
Próbowałem trochę poeksperymentować i na szybko mam następujący wniosek:
bardzo dobry format do używania w komputerach, do pełni szczęścia brakuje dobrej obsługi urządzeń przenośnych (pocketpc, telefony komórkowe) chociaż może mam niekompatybilny sprzęt (Casio E-150 i Nokia E50)
Pozdrawiam
Format dejavu znamy (np. uzywaja go szeroko biblioteki cyfrowe) i juz wielokrotnie o tym dyskutowalismy. Glownym moim zastrzezeniem wobec dejavu i innych "dobrych" kompresji plikow (.ecw, itd), jest to, ze sa zamkniete i dlatego tez uciazliwe i dla uzytkownikow, i dla nas. dla nas (konieczne plug-iny lub specjalne programy do przegladania plikow, drogie oprogramowanie do konwersji plikow). Poza tym, a raczej - przede wszystkich - format zamkniety, ktory nie jest szeroko stosowany (jak np pdf czy doc) niesie ryzyko, ze za kilka lat stanie sie martwy. Nie chcialbym stanac przed sytuacja, ze nagle, niezauwazenie otwarcie czy przerobienie takiego pliku na inny format bedzie kosztowac slono, lub bedzie juz wrecz niemozliwe.
nb. przyklad tego, o czym mowie, ponizej (choc to wyszukalem przed chwila i nie na tym przykladzie opieram swoja opinie)
http://linuxnews.pl/zamkniete-formaty-zapisu-bez-przyszlosci/
Trzymamy sie zatem plikow jpg, mimo tego, ze formaty "wlasnosciowe" oferuja lepsza jakosc obrazka przy tej samej lub mniejszej wielkosci pliku. Jednak po pobraniu jpg i kliknieciu na niego na pulpicie, jest gwarancja, ze JAKIS program go otworzy, a djvu, czy jpg2000 "raczej" nie.
marek
p.s. "publikacja" tekstow, tu problemem glownym jest chroniczny brak czasu, aby to zrobic _porzadnie_.
Plan Poznania działa, plik jednak to 150Mb, najlepiej zachować prawym klawiszem na komputerze (zachowaj jako...) a potem otwierać programem graficznym.
Od kilku dni nie ma dostępu do map przez indeksy Mapstera: "The requested URL was not found on this server. Additionally, a 404
NotFound error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request." Kiedy można spodziewać się
Szukam plikow kalibracyjnych *.map do Oziexplorer. Proszę o informację co stało się że strona "amzbig.com" gdzie jeszcze jakiś czas temu bez problemu można było "zaopatrzyć sie" w pliki kalibracyjne .map oraz również pliki graficzne do tych map
Panie Marku jestem w posiadaniu pewnej ilości staruch map i starych atlasów. Może by się do czegoś przydały. Kontakt do mnie ma Pan na moim Profilu (e-mail). Pozdrawiam.
A. Janta
Ta mapa sprawia problem po wpisaniu w wyszukiwarkę miejscowości z tego obszaru. Zentr-Polen Leslau - Krasnik (1:300 000 Ubersichtskarte von Mitteleuropa+rozsz erzenie - WW2
Arkusz mógł nie powstać do 39r. (np. Wiedeń i Przemyśl kończono w 39 r. w pośpiechu z 1 mln.). Niemiecke skorowidze z 1940 i 41 r. również na to wskazują.
Dzień dobry, skorowidz '25' austriackiej (west Russland)- błędy: XXVII-9 brak G,H [podstawione z ark.XXIII:Lechów, Łagów]; w ark.XXVIII nieobecny G - Lechów, można go tu przenieść. Dobry zbiór, szkoda, że z "dzurami". Pozdrawiam.