24.03.2019 -- 11:45:47
Nawigacja
Informacje ogolne
O projekcie
Prawa autorskie
Autorzy i kontakt
Skorowidze aktywne WIG
Skorowidz WIG 1:25 000
Skorowidz WIG 1:100 000
Skorowidz WIG 1:300 000
Mapy WIG
1:5000 - 1:10 000
1:25 000
1:100 000
1:500 000
1:300 000
1:750 000
Inne mapy WIG
Oryginalne skorowidze WIG
Inne mapy
Wstep
Mapy alianckie
Mapy austro-wegierskie
Mapy niemieckie do 1919 r.
Mapy niemieckie 1919 - 1945
Mapy rosyjskie i radzieckie
Plany miast
Varia
Literatura
Linki
Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 5,086
Najnowszy użytkownik: Wojciech07
Co-operation:

Tomek Pluciński
Mapy Pomorza Gd.
Dawne mapy Litwy, Lotwy i Estonii
Archiwum Map Zachodniej Polski
Poszukiwanie Skarbów
FTP Superstefana z PS
Katalog Tygrysów
zecernia - o wojsku i mapach
30 marca 3 kwietnia 2012 - uaktualnienia
Uaktualnienie pięciu podstron - linki po lewej:
• Mapy różne, ukrywające się pod linkiem “Wstęp”
• Mapy austro-węgierskie
• Mapy niemieckie (do 1919 roku i okres do 1945 r)
• Plany miast.

Najprawdopodobniej w poniedziałek dodamy kilka planów miast i map, które nie zdążyły na dzisiejsze uaktualnienie. Dokładna lista „spóźnialskich” (kilkanaście pozycji) zostanie dodana w tej, uaktualnionej, wiadomości.

Nowe skany dodane 3 kwietnia:
Plany:
Żytomierz, Wilno (1921), Pińsk (1929), nowa wersja planu Gdańska z 1933 r, niemiecki plan Warszawy z 1943 r, i polsko-rosyjski, sprzed 1915 r. Plan (mapa) Wrocławia i okolic z 1929 roku i bardzo, bardzo ładny plan Wrocławia w 6 arkuszach z 1934 roku.
Mapy: Niemieckie: Memelgebiet (1933), Obszar Wolnego Miasta Gdańska (1925 r i 1930 r), oraz poprawiona wersja mapy Graftschaft Glatz z 1930 r.
Mapy różne: Mapa Geologiczna Polskich Karpat Wschodnich, jeszcze jedna mapa Obszaru Wolnego M. Gdańska, tym razem wydawnictwa prywatnego i czeska mapa Tatr z 1921 roku, tym razem sklejona z połówek.
Otrzymaliśmy również skorowidz niemieckich map w skali 1:126 000 (zostanie dodany jutro), zatem będzie można nadać arkuszom w tej skali odpowiednie nazwy.
14 lutego 2012 - Znaczące aktualizacji stron internetowych
Musimy zastosować pewne dość istotne aktualizacje niezbędne do funkcjonowania strony. Powinno to uczynić ją bezpieczniejszą i umożliwić dodanie nowych funkcji. Ale, jak zwykle, jest szansa na kłopoty. Jeśli zauważą Państwo, że czegoś brakuje, albo coś nie działa, prosimy o e-mail na adres podany na podstronie „Autorzy i kontakt" (link po lewej stronie). Dołożymy wszelkich starań, aby rozwiązać problem jak najszybciej.
24 grudnia 2011 - uaktualnienie
Jak co roku, zbliżają się Święta. A przy okazji, jak zwykle, dostaliśmy prezenty, z naciskiem, że mają ukazać się na stronie. Przede wszystkim, ponad 80 map WIG w skali 1:100 tys., które uzupełnią luki, szczególnie na Pomorzu i Śląsku. Efekt? - można sprawdzić na odpowiedniej podstronie, lub, na pierwszy rzut oka, skorowidzu Mapstera. Pozostałe arkusze to inne wydania map, które już mamy, lub też skany w pełnej rozdzielczość (600 dpi) arkuszy, które do tej pory mieliśmy jedynie w rozdzielczości 300 dpi.
Pojawi się (jutro)  komplet 18 arkuszy mapy „górniczej” w skali 1:10 tys. (Zagłębie Dąbrowskie). To produkcja wspólna Ministerstwa Robót Publicznych i Ministerstwa Przemysłu i Handlu a wkład WIG potwierdzono jedynie jako „druk”. Jednak użyte znaki topograficzne i inne wskazówki sugerują, że udział WIG w tym przedsięwzięciu był o wiele większy. Skorowidz tej mapy postaramy się zdobyć w przyszłym roku, a mapy dostępne będą z menu po lewej stronie (Mapy WIG 1:10 000).
Udało się dodać kilka map WIG w skali 1:300 tys., jeden brakujący (Jiglava), jedno wydanie konspiracyjne (BOM) i kilka arkuszy w wydaniach, których do tej pory nie mieliśmy. Te mapy pojawią się na odpowiedniej podstronie jutro.
Zebraliśmy kilkanaście ciekawych arkuszy map niemieckich typu Grossblatt w skali 1:100 tys., niektóre w bardzo ciekawych wariantach i wydaniach. Drugą partię tych map, kolejne kilkanaście arkuszy, dodamy w styczniu.
W dziale planów miast udostępnimy od jutra komplet brytyjsko-polskich planów miast polskich z 1943/44 roku, oraz kilka innych planów. W styczniu planów miast będzie więcej, dużo więcej.
W Mapsterze dostępnych jest ponad 40 nowych arkuszy mapy Karte des westlichen Russlands, z pogranicza zaborów pruskiego i rosyjskiego.
Mapy austro-węgierskie uzupełnione zostaną w styczniu, ale w międzyczasie, specjalny prezent dla miłośników Stanisławowa i okolic.
A dla sympatyków Pomorza, w szczególności Helu, jedna, specjalna mapka niemiecka. Jakość skanu nie jest dobra, niestety na razie lepsza nie będzie.
Z tzw „zapowiedzi”, w styczniu i lutym 2011 roku udostępnimy kolejną, dużą partię map WIG w skali 1:25 tysięcy, wiele planów miast i sporo map niemieckich i austro-węgierskich. Do Mapstera dodanych zostanie również ok 280 innych wydań mapy 1:25 tys., które pochodzą z krakowskiego Uniwersytetu Pedagogicznego. Zaczniemy też (w końcu!) udostępniać Wiadomości Służby Geograficznej, na początku rocznik 1938 (prawie tysiąc stron!), który opracowany został przez kolegów z Pomorza. Zebrało się też trochę nowych, archiwalnych materiałów kartograficznych.
Istnieje też szansa, na razie, aby nie zapeszyć „50/50”, na dotarcie i udostępnienie pewnych unikalnych map WIG. Kwestia nie w tym, „czy”, ale „kiedy”. Być może już na wiosnę.
Życzymy Wam, jak zwykle, spokojnych Świąt i wielu ciekawych map w Nowym Roku!
14 października 2011 - uaktualnienie
  • Dzięki życzliwości Centralnej Biblioteki Wojskowej w Warszawie otrzymaliśmy sześć ciekawych publikacji WIG. Szczególnie przydatne mogą okazać się “Wzory i objaśnienia znaków topograficznych" w skali 1:25 tys., w związku z dużą liczbą map w tej skali, które ostatnio udostępniamy. Publikacje dostęne są w dziale Literatura.
  • Druga i ostatnia część map WIG w skali 1:25 tys., głównie z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie: 317 arkuszy polskich, 99 arkuszy niemieckich, wśród map kilkanaście unikatowych map z odręcznymi poprawkami oficerów WIG. Mapy dostępne w Mapsterze, ale ponieważ nie widać tam, które arkusze zostały dodane ostatnio, ich pełna lista w pliku tekstowym znajduje się tu.
  • Do Mapstera dodano ok 65 arkuszy Messtischblattów, które wypełniły dotychczasowe dziury, co najmniej kilka w ładnym, kolorowym wydaniu z 1944 roku. Trafiły się też cztery zdjęcia lotnicze w formacie Messtischblatt (4862 (2822) Kroitsch – Krotoszyce, 5162 (3011) Ruhbank – Sędzisław, 5261 (3071) Schmiedeberg – Kowary i 5362 (3131) Schoemberg – Chełmsko Śląskie. Oznacza to, że do pokrycia tymi mapami terenów między granicą polsko-niemiecką na Odrze i Nysie, a wschodnią granicą III Rzeszy przed wybuchem II wojny światowej brakuje w Mapsterze już tylko jednego arkusza Neisse Ost (Nysa Wschód). Do uzupełnienia pozostały również niektóre arkusze z Prus Wschodnich (obecnie Obwód Kaliningrad), oraz sporo map z terenu Mazowsza, Białostocczyzny i obecnej Białorusi.
  • Ważna informacja, która umknęła nam przy ostatnim uaktualnieniu: mapy WIG w skali 1:100 tys., a od kilku dni również Messtischblatty, dostępne są, w postaci “warstw” w niekomercyjnym projekcie prowadzonym przez firmę Cartomatic. Wkrótce powinny pojawić się tam brakujące arkusze Messtischblattów, a gdy uporamy się z „dziurami” wśród map WIG w skali 1:100 tys. (Pomorze i Śląsk), przekażemy je również do wykorzystania w powyższym przedsięwzięciu.
1 wrzesnia 2011 - uaktualnienie
Dziś 72 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Dzięki zgodzie i dużej pomocy Instytutu Geografii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, udało się przeskanować w lecie większą partię archiwalnych map: ok 650 arkuszy map WIG w skali 1:25 tys., kilkaset wydań niemieckich Topographische Karte (Messtischblatt), mapy Rosji Zachodniej (KdwR) i kilkaset innych map pochodzących ze zbiorów własnych i osób wspomagających naszą stronę. Pierwsza partia ok 230 map w skali 1:25 tys. już gotowa, wśród nich również brakujący arkusz Westerplatte, oraz starsze, kolorowe wydanie arkusza Gdańsk z 1926 roku. Kolejna, większa partia map pojawi się w październiku.
Dodane mapy dostępne są już (chwilowo) wyłącznie w Mapsterze. Niestety tabelka z mapami 1:25 tys na naszej stronie jest już tak długa, że trzeba znaleźć nowy edytor html który sobie z tym poradzi. Ponieważ w Mapsterze nie widać, które arkusze zostały dodane ostatnio, ich pełna lista w pliku tekstowym znajduje się tu.
Jak zwykle, prosimy o informacje o wszelkich zauważonych błędach, z pewnością je poprawimy.
5 lipca 2011 - uaktualnienie
- Dodaliśmy dwa, ale za to bardzo ciekawe arkusze mapy WIG w skali 1:25 tys., z Wołynia – Kostopol i Stara Lubomirka, ze zbiorów rodziny Dziekońskich z Lipnik k/Maszczy, gm. i pow. Kostopol,
- Uaktualniona została podstrona z „literaturą” - pliki pojawią się w środę, 6 lipca (jutro).
- Uaktualniona została podstrona "Inne mapy WIG", (dodane kilkanascie nowych map),
- W mapsterze przybylo ok 250 arkuszy mapy niemieckiej w skali 1:25 tys. (Messtischblatt, Topographische Karte), ze zbiorów, i za zgodą Zakładu Kartografii, Teledetekcji i SIG Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, za co serdecznie dziękujemy.
- Dodatkowo dodane zostało kilkanaście arkuszy tego samego typu mapy z terenu Mazur i Mazowsza (lista nowych arkuszy).

Nowe arkusze i publikacje oznakowane plusem (+)

Kolejnych uzupełnień tych map można spodziewać się po wakacjach.
13 - 27 kwietnia 2011 - uaktualnienie
Około 160 nowych arkuszy map alianckich:

• Skala 1:100 tys. (brytyjsko-amerykańska seria M651 / GSGS 4416 Central Europe: Germany, Poland, Middle Danube, arkusze na wschód od Odry),
• 1:250 tys. (brytyjskie mapy lotnicze, seria GSGS 4346 Central Europe, arkusze na wschód od Odry)
• 1:50 tys. (seria M752 East Prussia), amerykańskie mapy lat 50. XX wieku, z rejonu Kaliningradu, dawnych (a właściwie wtedy jeszcze całkiem niedawnych) Prus Wschodnich.

Wszystkie mapy dostępne sa również przez stronę Mapster. Brakujące arkusze mapy w skali 1:250 tys. (Warszawa, Łódź, Tilsit) dodamy po wakacjach (ok września). Postaramy się również dodać wtedy kolejne amerykańskie “pięćdziesiątki”.

27 kwietnia: dodano (mapster) 62 arkusze amerykanskiej mapy 1:50 tys z lat 1982-1984, glownie z terenow Polski pln-zachodniej.
4 kwietnia 2011 rok - uaktualnienie
1 Muzeum Miasta Gdyni podarowało nam dwa bardzo interesujące skany map WiG pokazujące okolice Gdynia z okresu sprzed i w trakcie budowy portu, za co chciałem serdecznie podziękować. Skany są bardzo dobrej jakości; przy kolejnej aktualizacji trafią na odpowiednie podstrony map w skali 1:25 000 i 1:100 000 tys. Chwilowo można je pobrać klikając prawym klawiszem myszki na linki poniżej:
1: 100 000 A30 B37 Gdynia (1927 r) 600 dpi

1: 100 000 A30 B37 Gdynia (1927 r) 300 dpi
1: 25 000 REJON POMORZE (275) GDYNIA ARKUSZ 15 (1926 r) 400 dpi


17 marca 2011 roku - uaktualnienie (mapy niemieckie)
Kwiecień przyszedł trochę wcześniej, dodaliśmy nowe mapy niemieckie z okresu do I wojny światowej. O „Karte des westlichen Russlands” była już mowa, tym razem uaktualnienie dotyczy innych typów, kilka arkuszy kresowych mapy 1:300 tys. (Übersichtskarte von Mitteleuropa) dwie mapy 1:25 tys. (przeskalowane mapy rosyjskie) z obecnych terenów pogranicza polsko-białoruskiego (Kodeń i po stronie białoruskiej), i ok 130 arkuszy mapy Reymanna, wydawnictwa Flemminga, sprzed 1875 r. Brakujące dwa arkusze z terenów Polski (Posen i Meseritz) doskanujemy w lecie.
4 marca 2011 roku - Karte des westlichen Russlands
Zakończyliśmy dodawanie ostatnich arkuszy mapy Karte des westlichen Russlands, przeskanowanych jeszcze w ubiegłym roku. Mapy te pokrywają środkową i wschodnią Polskę republiki nadbałtyckie, cześć Białorusi i Ukrainy. Nadal brakuje nam ponad 100 arkuszy z ogólnej liczby ok 480 arkuszy i będziemy się oczywiście starali, aby je znaleźć, przeskanować i udostępnić. Niektóre z brakujących arkuszy dostępne są w arkuszach zbiorczych, są to jednak duże pliki, ok 40 – 70 Mb.
W ciągu kilku kolejnych dni do zbioru dodamy ok 10 – 20 arkuszy granicznych między Niemcami i Rosją (granice sprzed I wojny światowej).
Od tej chwili mapy KdwR dostępne będą wyłącznie za pośrednictwem mapstera, oczywiście na naszej podstronie zamieścimy odpowiedni link. Powód jest prosty, dodawania większej ilości map i wklepywanie danych do tabelki na stronie jest czasochłonne, a ten czas można poświęcić na opracowanie innych map, które planujemy dodać w kwietniu.

Linka do map KdwR w mapsterze: Link

Linka do SPISU najnowszych arkuszy: Link
3 marca 2011 - rejestracja na forum
Dzis wiadomosc z innej beczki, z powodu najazdu spambotow, ktore od kilku dni masowo rejestruja sie na stronie i spamuja bez ladu i skladu tymczasowo zmienione zostaly zasady rejestracji nowych uzytkownikow, tzn rejestrajcja bedzie zatwierdzana przez administratorow. Zobaczymy, jak dziala takie "sterowanie reczne", prosimy zatem o cierpliwosc, w miedzyczasie koledzy przygotowuja bardziej niezawodne srodki. Bardo przepraszam za ta uciazliwosc, jednoczesnie chcialem przypomniec, ze WSZYSTKIE materialy dostepne sa bez rejestracji.
15 lutego 2011 - uaktualnienie
Kolejne, małe, ale miłe uaktualnienie. Po raz kolejny, dzięki uprzejmości biblioteki Uniwersytetu Brigham Young w Utah w USA, udało nam się pokazać ciekawe mapy, tym razem głównie, choć nie tylko prawie komplet map WIG w skali 1:500 tys. Dodatkowo dostaliśmy skany planów miast i kilka arkuszy mapy WIG w skali 1:25 tys, których nigdy nie jest za wiele.
Mapster: uaktualnienie skorowidzów, chwilowo wigowskich setek, w następnej kolejności pokaże się uaktualniony stan Messtischblattów i kilkanaście „zdobycznych” arkuszy tej mapy z Kresów północno-wschodnich.

Plany miast muszą poczekać na uaktualnienie, ale mapy w skali 1:25 tys. dostępne są już w Mapsterze, to następujące arkusze:

P39-S29-C DOBRZYKOW
P40-S27-F DABIE
P40-S27-G TUREK ZACHOD
P48 S30 G KRAKOW (wydanie turyst. wznowienie wcześniejszego)
P39-S27-E SOMPOLNO
P36-S40-G
P51-S32-B HANCZOWA (wyd. turystyczne)
3 lutego 2011 roku - Nowo dodane mapy austro-węgierskie
Mamy przyjemność poinformować Państwa, że są udostępniliśmy właśnie znaczną liczbę dawnych map austro-węgierskich na naszej podstronie "Mapy austro-węgierskie" Link

1) "Administrativ Karte von den Königreichen Galizien und Lodomerien" von Kummerera - dodano 37 ark.;
2) "Specialkarte" czyli austro-węgierska mapa topograficzna 1:75 000 - dodano 90 ark.;
3) "Generalkarte von Mitteleuropa" 1:200 000 - - dodano 1 ark;
4) "Generalkarte von Central-Europa" 1:300 000 - dodano 1 ark;
5) "Mapa ogólna monarchii austriackiej i dużej części krajów przygranicznych“ („Generalkarte des österreichischen Kaiserstaates mit einem großen Theile der angränzenden Länder“) z lat 1856–1859, autor Józef Scheda, w skali 1: 576 000 - NOWO DODANA W CAŁOŚCI, KOMPLET 20 ARK.;
6) Mapy-schematy sieci triangulacyjnej w Austro-Węgrzech - dodano 3 ark.
3 stycznia 2011 roku - uaktualnienie
Małe uaktualnienie ponoworoczne: 44 pozostałe mapy niemieckie w skali 1:200 tys. (Topografische Übersichtskarte des Deutsches Reiches) i jeden Grossblatt pokazujący okolice na wschód od Pragi (czeskiej), bardzo ciekawy, bo z marca 1945 roku.
Niemieckie dwusetki są dwojakiego rodzaju, wersja kolorowa, "Do użytku służbowego", pokazuje między innymi (trawiasta wtedy głównie) lotniska, niestety kiepski, niedokładny druk sprawia, że te mapy nie są zbyt czytelne, z kolei wersja trójkolorowa jest bardziej przejrzysta, ale może nie zawierać pewnych elementów na mapach kolorowych. W wielu wypadkach mamy obie wersje mapy, można zatem porównać obie.
24 grudnia 2010 roku – Święta
Życzymy Wam spokojnych Świąt spędzonych, jeśli to możliwe, w domu, z rodziną.
A dla grzecznych dzieci przygotowalismy kilka prezentów...
Plan Warszawy z 1932 roku, z nadrukiem “tajne” i listą obiektów przemysłowych i wojskowych. Dla osób, które jeszcze nie zapomniały języka rosyjskiego...
Plan miasta Sokal, prawdopodobnie sprzed 1918 roku
Niemiecki plan miasta Pińsk z 1941 / 43 roku, ze strony www.wwii-photos-maps.com. Słaba rozdzielczość, ale plan czytelny.
Plan miasta Danzig z 1933 roku. Mocno zniszczony, ale czytelny i bardzo ładny. Uwaga, duży plik, ok 34 Mb.
Ostatnia wersja mapy Tatr w skali 1:20 tys., wydanie narciarskie, w zipie: 400 dpi (ok. 80 Mb) i 200 dpi (ok 40 Mb).
Poligon Biedrusko, mapa WIG w skali 1:25 tys - kolejna odsłona mapy (zapewne nie ostatnia), tym razem z 1928 r.
Cztery, bardzo rzadkie arkusze mapy Polski i Krajów Ościennych w skali 1:1 mln, wydane przez WIG w Edynburgu, w 1943 roku.
NW WARSZAWA-POZNAN-GDYNIA
NE WARSZAWA-WILNO
SW WARSZAWA-KRAKOW
SE WARSZAWA-LWOW
Wünschelberg (Radków), u podnóża Gór Stołowych. Ładna, choć czarno-biała mapa niemiecka w skali 1:10 tys z lat 20. XX wieku, prawdopodobnie oparta na "Grundkarte 1:5 000.
Mapa niemiecka Leningrad, 1:10 tys. (to zaledwie mały, północno-wschodni fragment miasta), oparta na radzieckiej mapie 1:25 tys. z 1939 roku i niemieckich zdjęciach lotniczych do końca 1942 roku.
Austriacka mapa 1:75 tys z okolic Kraśnika (na południe od Lublina), zbiorczy arkusz z granicami administracyjnymi, ok 1917 roku. Duży plik, ok 45 Mb.
Tom 5 Bibljoteki Służby Geograficznej, "O sposobach przedstawiania terenu na mapach", udostępniony za zgodą pana Kozieła, kierownika Zakładu Kartografii, Teledetekcji i Systemów Informacji Geograficznej UMK w Toruniu. Plik w formacie pdf, 40 Mb, jeśli ktoś woli, na stronie Kujawsko-Pomorskiej Biblioteki Cyfrowej (http://kpbc.umk.pl/dlibra) znajduje się znacznie lżejsza (ok 4 Mb) wersja, jednak w diabelskim formacie djvu. Zapraszamy!
Uwaga: powyższe pliki nie znikną; będą udostępnione również z poziomu odpowiednich podstron, gdy te zostaną już uaktualnione w przyszłym, 2011 roku.
Życzymy miłego przeglądania map!
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
You must login to post a message.

09.05.2018 05:33
Szukam informacji o planach scalenia gruntow w czasie reformy rolnej 1925, najpierw o znakach umownych. Dziekuje.

03.04.2018 23:41
Nie byłem jeszcze w AP ale przy pierwszej okazji pobytu w Lesznie tam zajrzę. Teraz szukam wujka Smile

02.04.2018 23:03
w AP Leszno jest kilkanaście (ok. 15) archiwalnych planów miasta. Wystarczy "tylko" poprosić o wsparcie bogatego wujka z Kuwejtu i...

02.04.2018 09:36
Zgadza się - to jest podwójna niespodzianka :-) plan z lat 80-tych został dodany w lutym ale znalazłem go przy okazji aktualizacji z marca.

02.04.2018 04:47
wydaje mi się, że w zbiorach jest też plan Leszna z lat 80. XX wieku, wydany przez naszych (wtedy) braci-towarzyszy radzieckich...

31.03.2018 21:49
Duże dzięki za plany miast! Pytałem kiedyś o Leszno i piękna niespodzianka Smile

10.02.2018 19:20
nie można pobrać mapy O 16 Bauske (1:100 000 Karte des Westlichen Russlands /1892 - 1921/)

10.02.2018 16:10
Dzięki Wam za Wilno!!

05.01.2018 17:58
Dziękuję, już poprawione! Smile

04.01.2018 23:58
Niestety znalazłem kolejny błąd :/ http://maps.mapywi
g.org/m/City_plans
/ALLIED/GSGS_4234_
FRANCE/GSGS_4234_F
RANCE_CP_ST._NAZAI
RE_5K_Ed1_4-1943_A
MS1_BallUniv.jpg not found

04.01.2018 23:55
Gratki Smile

04.01.2018 17:13
były pewne... problemy. Ale się skończyły Smile

04.01.2018 03:21
Potwierdzam poniższe Sad

03.01.2018 22:12
Kliknięcie w linki z aktualizacji 31 - wyskakuje strona z napisem błąd Sad

06.12.2017 04:43
Спасибо, Марек! Это статья на основе карт твоего сайта: https://www.academ
ia.edu/35343868/%D
0%94%D1%80%D0%B5%D
0%B2%D0%BD%D0%B8%D
0%B5_%D0%B2%D0%B0%
D0%BB%D1%8B_%D0%B8
_%D0%B4%D0%BE%D1%8
0%D0%BE%D0%B3%D0%B
8_%D1%80%D009.11.2017 17:20
arkusze zbiorowe poprawilem, dziekuje.

05.11.2017 20:53
Nie można pobrać pliku WIG_BERESTECZK-DUB
NO-BRODY-KRZEMIENI
EC-ZLOCZOW-ZALOSCE
_ARKUSZ_ZBIOROWY_1
928_600dpi_jpg.tl2
0j33 pozdrawiam

03.11.2017 21:29
@mietek ten skorowidz otwiera sie bez przeszkod w kilku przegladarkach.

03.11.2017 06:18
http://igrek.amzp.
pl/mapindex.php?ca
t=KWR100JOINT2&list
type=standard&lists
ort=sortoption1 Not Found

02.11.2017 04:06
poprawiłem Kutno i Wojtkiewicze, Małoryta otwiera się bez problemów. Zostało do naprawy kilka zgubionych plików z Podlaskiej Biblioteki Cyfrowej.